Haber

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Personeline Hayvan Hakları Eğitimi Verildi

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanlarına hayvan hakları konusunda eğitim verildi. Eğitimde, Bursa Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Avukat Dilruba Uslu, ‘Hayvan Hakları Kanunu ve Personelin Hukuki Sorumlulukları’ hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sahada çalışan personeline yönelik yaşam boyu öğrenme kapsamında ‘Sahipsiz Hayvanlara Yaklaşım ve Müdahale Teknikleri’ adlı eğitim programını başlattı. Alaaddinbey İlçesi Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilen eğitimin ilk bölümünde Hayvan Hakları Kanunu ve Personelin Hukuki Sorumlulukları hakkında bilgi verildi. Bursa Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Dilruba Uslu tarafından verilen eğitimde, işçiye mevcut Hayvan Hakları Kanunu anlatıldı. Çalışanlar bu yasa kapsamındaki yasal sorumlulukları hakkında bilgilendirildi. Bursa Barosu yetkilileri, ilk kez yerel yönetimlere yönelik bu kapsamda bir eğitim düzenlediklerine dikkat çekti.

Yaklaşık 96 saat sürmesi planlanan eğitim kapsamında ‘Hayvanlara Yaklaşım’, ‘Müdahale Teknikleri’, ‘Hayvanların Bakımı ve Beslenmesi’, ‘Hayvan Hakları Hukuku ve Yasal Yükümlülükler’, ‘Kamu Sağlığı ve Güvenliği’ gibi konular ele alınacak. Enfeksiyon Hastalıkları anlatılacaktır. Ayrıca işçi uygulamalı eğitime de katılacak. Belirtilen bahis konularına ilişkin eğitimi tamamladıktan sonra katılımcılara sertifika verilecektir. -BURSA

kosk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu