Haber

Konyaspor, Adana Demirspor maçının VAR kayıtlarının yayınlanması için TFF’ye başvurdu.

Adana Demir, Süper Lig’in 30. haftasında sporKonya’ya 2-1 yenildi spormüsabakanın VAR kayıtlarının yayınlanması için resmi başvuruda bulundu.

“TFF’YE DİLEKÇEMİZİ İLETTİK”

konya sporSpor Toto Süper Lig’den yapılan açıklamada, “Adana Demir, Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında forma giydi. spor Maçın ‘VAR’ kayıtlarının açıklanmasını talep eden dilekçemizi Türkiye Futbol Federasyonu’na ilettik. Müsabakada Sarper Barış Saka’nın verdiği penaltı kararı ve bu karara VAR sorumlusu Alper Çetin’in sessizliği sporhalkın öfkesine neden oldu.

“BU KONUNUN EN KISA ZAMANDA KAPATILMASINI BEKLİYORUZ”

TFF’nin şeffaflık anlayışı gereğince VAR kayıtlarının açıklanması uygun olacaktır. Sadece sesi gür çıkanlar için değil, başta Anadolu kulüpleri olmak üzere futbolumuzun gelişimi için adalet istiyoruz. Ayrıca Merkez Hakem Kurulu’nun geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ‘hakemler dinlenecek’ sözüne yer verildi. Bu hakemlerin tarafımıza bildirilmesini ve aynı zamanda kamuya açıklanmasını talep ederiz. Tartışmaların son bulması ve baştaki soru işaretlerinin giderilmesi için bu konuya acilen açıklık getirilmesini bekliyoruz.

“YENİLİKÇİ YAPININ DESTEKÇİSİ OLACAĞIMIZDAN EMİN OLMAYIN”

Hakem camiasında beyaz sayfa olmadan sorunların çözülmeyeceği, sıkıntıların çözülmeyeceği netlik kazanmıştır. Bu bağlamda futbolumuzda her zaman yenilikçi bir yapının destekçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu