Haber

Başkan Dündar, 100 konteynerin yaşam alanını inceledi.

Osmangazi Belediyesi, depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 100 prefabrik yapıdan oluşan yeni bir yaşam alanı kuruyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılayacak olan Osmangazi Mahallesi’nin İslahiye’deki kalıcı deprem konutlarından önce en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Büyük afetin yaşandığı ilk saatlerden itibaren kurduğu kriz masasıyla tüm imkanlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, deprem bölgesine her alanda desteğini sürdürüyor. Kurtarma çalışmalarına destek veren ve insani yardımlarla yaraları saran Osmangazi Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli Türkiye’yi derinden sarsan depremlerin ardından deprem bölgesindeki vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

İslahiye’ye yeni yaşam alanı

Gaziantep İslahiye’deki çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere ilgili tüm birimlerin selden derinden etkilenen bölgede yeni bir yaşam alanı oluşturmak için aralıksız çalıştığını söyledi. deprem. Asrın afetinin yaşandığı ilk andan itibaren arama kurtarma, enkaz kaldırma, temizlik, ilaçlama, aşevi ve hasar tespiti konularında Kahramanmaraş, Hatay ve Gaziantep’te hizmet verdiklerini hatırlatan Lider Dündar, “Gaziantep İslahiye Deprem felaketinden en çok zarar gören bölgelerden biri de Osmangazi’de bulunuyor. Mahalleyi inşa ediyoruz. Burada 100 prefabrik bina, mescit, okul ve çocuk oyun alanlarıyla yeni bir mahalle oluşturuyoruz. Tüm gruplarımız bu bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Temel tesviyesinin ardından temel betonu dökülecek ve prefabrik yapıların montajı yapılacaktır. En kısa sürede yeni yaşam alanlarını hizmete açacağız. Rabbim bir daha böyle afet ve ızdıraplar göstermesin.” söz konusu.

İkiz bina modelinde yapılacak 54 metrekarelik prefabrik yapıların her birinde 2 oda, mutfak, banyo ve wc bulunacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

 

zara-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu