Teknoloji

Apple yine değişiklik yaptı: Sarı iPhone 14 Türkiye’de satışa çıktı!

Apple, iPhone 14’ü yeni bir renk seçeneğiyle Türkiye’de piyasaya sürdü. Geçen yılın eylül ayında tanıtılan iPhone 14 serisi Mavi, mor, sarı, gece yarısı, yıldız ışığı renkleri ile yeniden gündem olmuştu.

Apple, teknoloji pazarında dikkatleri ekonomiye çekmek için geçen yıl olduğu gibi yeni iPhone’ların tanıtılmasından tam altı ay sonra yeni renk seçenekleriyle cihazlarını tanıttı. ABD’li şirket, 10 Mart itibarıyla Türkiye için sarı renkli iPhone 14 ve 14 Plus modellerini piyasaya sürdü.

APPLE STORE SATIŞTAN ÖNCE KAPATILDI

Sarı iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri Türkiye’de satışa çıkmadan kısa bir süre önce Apple Store kapatıldı. Siteye giren kullanıcılara Apple logosu eşlik ediyor. “Biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.”notla tanıştı.

Yeni renkli iPhone 14’ü kullanıcılara tanıtmadan önce heyecan yaratmak isteyen Apple, kısa bir süre sonra siteyi yeniden açarak kullanıcıları sarı renkli iPhone 14 ile buluşturdu.

KISA BİR SÜRE ÇIKTIKTAN SONRA SARI IPHONE 14 SATIŞ LİSTESİNDE GÖRÜNDÜ

Apple kullanıcıları, kısa bir bekleyişin ardından sarı renkli iPhone 14’ü satın almak için Apple Store sitesine girebildi. iPhone 14 serisinin tanıtılmasından altı ay sonra gelen yenilik, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı.

Sarı iPhone 14, 32 bin 999 TL dan başlayan fiyatlarla Apple Store’da yerini aldı. Apple sitesinin kısa süreliğine kapatılmasından kısa bir süre sonra tanıtılan iPhone 14, birçok teknoloji sitesinde haber konusu oldu.

Apple’ın tanıttığı yeni sarı iPhone 14’ün fiyatı 32 bin 999 TLsarı iPhone 14 Plus’ın fiyatı ise 36.999 TL olarak belirlendi. Apple’ın satışları artırmak için uyguladığı bu yöntem genellikle bahar aylarında gerçekleşir. iPhone’ları Apple’ın yeni renk seçeneğiyle sunarken, “yeni telefon tanıtımı”Sanki öyle yapıyormuş gibi heyecan verici bir reklam stratejisinin uygulanmasının, kullanıcıların iPhone cihazlarına olan ilgisini artıracağı düşünülüyor.

KAYNAK: HABER7

aslanapaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu