Haber

İzmir Metro ve Tramvay Grevi Sona Erdi

KERİM UĞUR

izmir Metro A.Ş. Çalışanlarının iki gün önce başlattığı grev, taraflar arasında varılan anlaşma sonucu sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, grevin sona erdiğini belirterek, “Şükürler olsun… Çok mutluyum… Metro ve tramvaylarımız yarın sabah itibari ile yeniden seferlere başlıyor. 2 yıldır yaşanan büyük sıkıntıların sona ermesinden dolayı çok mutluyum. günler bitti.”

2 gün sürdü

İzmir Büyükşehir Belediyesi Metro ve tramvayda çalışan personelin örgütlendiği şirketlerden İzmir Metro AŞ ile patron sendikası SODEM-SEN ve Türk-İş’e bağlı demiryolu-İş Sendikası’nın ortasında personel tarafından başlatılan grev Pazartesi günü toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamasının ardından akşam saatlerinde. görüşmelerin ardından sona erdi.

“TEŞEKKÜR EDERİM… ÇOK MUTLUYUM…”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda grevin sona erdiğini “Allah’a şükür… Çok mutluyum… Yarın sabah itibariyle metro ve tramvaylarımız yeniden hizmete başlıyor. Çok mutluyum” 2 gündür yaşanan büyük sıkıntılar geride kaldı.Tüm İzmirlileri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ilan edildi.

“TÜM TOPLULUĞUMUZA BAŞARILAR DİLERİZ”

Demiryol-İş Sendikası ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İzmir Metro A.Ş.’de yürüttüğümüz 10’uncu dönem toplu iş sözleşmesi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu